هر 80 تومن خريد 2 ديسک هديه

اطلاعات بیشتر
هر 80 تومن خريد 2 ديسک هديه

برلین استرینگز

اطلاعات بیشتر
برلین استرینگز

تفاوت را لمس کنيد

بهترين نوازنده ويولن در اختيار شماست وقت آن رسيده با کلاويه معجزه کنيد

اطلاعات بیشتر
تفاوت را لمس کنيد

صدای زیبای پیانو

شما لایق داشتن یک پیانو سلطنتی هستید

اطلاعات بیشتر
صدای زیبای پیانو

5,000
تومان

وی اس تی پرکاشن هندی طبلا Crypto Cipher Tabla Tarang

 
 
لایبرری بسیار قدرتمند از یکی از طبلهای بومی و مرسوم هندوستان با نام طبلا
در این مجموعه سعی شده تا با بالاترین کیفیت صدای ممکن صدای جادویی 
محبوب ترین ساز طبل ( ساز کوبه ای ) هندوستان توسط 
اساتید خود کشور هندوستان ضبط و گرد آوری شود


سمپل گیری شده از 13 نوع و مدل طبلا منحصر بفرد و دست ساز
کمی درباره ساز طبلا ::
طبلا مهمترین طبل \"موسیقی هندوستانی\" (Hindustani Sangeet) شبه قاره هند است و شامل دو طبل است که یکی کوچکتر و به صورت کوزه است و نامش \"دایان\" و دیگری بزرگتر و به صورت کاسه و نامش \"بایان\". \"دایان\" که طبلی قابل کوک است، با یکی از نغمه های راگا ی مورد نظر و معمولاً با اصلی ترین نغمه ی راگای مورد نظر کوک می شود که نامش \"شاه نغمه\" ی راگا است. برخی \"بایان\" را نیز چند نغمه بم تر (فاصله ی چهارم، پنجم یا اکتاو) کوک می کنند.

در طبلا دست راست روی \"دایان\" و دست چپ روی \"بایان\" است (مگر آنکه طبلا نواز چپ دست باشد) و برای نواختنش از انگشتان و کف دو دست استفاده می شود. در حقیقت دستی که روی طبل کوچکتر (دایان) است پرکارتر می باشد و دست دیگر بیشتر حالت کمکی دارد و نوازنده با این دست، رنگ و ترکیب های گوناگونی به دست اصلی اضافه می کند. همچنین برخی اوقات دست فرعی روی طبل بزرگتر فشار هایی را وارد می کند تا کوک صدای \"بایان\" را به صورت موقت تغییر داده و صداهای گوناگونی را از آن بیرون بکشد. در ضمن به ندرت اتفاق می افتد که نوازنده ی طبلا دست فرعی را از روی طبل بزرگتر برداشته و روی طبل کوچکتر به همراه دست اصلی بنوازد.

 

 

پوست طبلا معمولاً از گوسفند یا بز است که توسط \"نوار چرمی\" روی هر کدام از طبل ها به صورت مجزا بافته می شود و با سفت و شل کردن آن نوار های چرمی، طبلا کوک می گردد. برای راحت تر و دقیق تر کوک کردن طبل کوچکتر، استوانه های کوچک چوبی لای نوار چرمی و بدنه ی آن تعبیه شده است.

پوست طبلا به سه بخش مهم \"کنار\"، \"میدان\" و \"سیاهی\" بخشبندی می شود.

\"کنار\" در حقیقت همان ناحیه ای است که پوست دیگری در بخش کناره ای طبلا روی پوست اصلی آن کشیده می شود و بنابراین در این بخش پوست طبلا دو لایه است و در طبل کوچکتر صدای اصلی طبلا از این بخش بیرون می آید.

\"سیاهی\" یک لکه ی دایره ای شکل سیاه رنگ و ماده ی مخصوصی است که روی پوست طبلا چسبانده می شود (در طبل کوچکتر \"سیاهی\" دقیقاً در مرکز پوست چسبانده شده، در حالی که در طبل بزرگتر \"سیاهی\" در ناحیه ای بین مرکز و محیط دایره ی پوست است). به وسیله ی این \"سیاهی\" است که گرفتگی صدای طبلا رخ می دهد.

آن ناحیه که بین \"سیاهی\" و \"کنار\" است \"میدان\" نام دارد.

درباره ی تاریخ طبلا اختلاف هایی وجود دارد و افسانه هایی نیز به آن اضافه شده که بیان سرگذشت این ساز را مشکل تر می کند. در حالی که برخی اختراع این ساز را به امیر خسرو دهلوی، موسیقیدان و شاعر پارسی گوی اهل دهلی نسبت می دهند و برخی دیگر قدمت آن را به هزاران سال قبل می رسانند، بعضی نیز معتقدند که تاریخ آن به پیش از قرن هجدهم میلادی نمی رسد.

با همت و سخت کوشی چند طبلا نواز هندی، چند دهه است که توجه جهانیان به این ساز جلب شده و به خوبی در جهان ترویج یافته است. حتی صدای این ساز به تازگی در موسیقی ایرانی هم شنیده می شود. نمونه های بارز آن کارهای مسعود شعاری با طبلای \"درشن آنند\" است و آلبوم های غزل \"کیهان کلهر\" با \"سه تار هندی\" \"شجاعت حسین خان\" (پسر یکی از بزرگترین استادان \"سه تار هندی\"، یعنی زنده یاد \"ولایت خان\") و طبلای \"سندیپ داس\".منبع توضیحات ::
وبلاگ تخصصی ساز های کوبه ای

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

قابل استفاده در kontakt
که آخرین نسخه از این سمپلر محبوب به شکل هدیه
به همراه این لایبرری قدرتمند تقدیم هنرمندان گرامی میگردد

لینک کمپانی سازنده حاوی اطلاعات بیشتر و دموی صوتی محصول :::
https://www.cryptocipher.in/?wpsc-product=tabla-tarang#1
ویدئو محصول :::سبد خرید

جمع کل : 0 تومان

گروه محصولات

محصولات جديد

درباره ما

فروشگاه ما ارائه دهنده وی اس تی VST و خرید و فروش انواع بیت مانند بیت رپ و نرم افزار ساخت موزیک می باشد. جهت رسیدن به محصولات مد نظر خود می توانید در بخش جستجوی وب سایت به دنبال کالای خود بگردید

تماس با ما

09354096206

info.4uvst@gmail.com

آخرین اخبار