هر 80 تومن خريد 2 ديسک هديه

اطلاعات بیشتر
هر 80 تومن خريد 2 ديسک هديه

برلین استرینگز

اطلاعات بیشتر
برلین استرینگز

تفاوت را لمس کنيد

بهترين نوازنده ويولن در اختيار شماست وقت آن رسيده با کلاويه معجزه کنيد

اطلاعات بیشتر
تفاوت را لمس کنيد

صدای زیبای پیانو

شما لایق داشتن یک پیانو سلطنتی هستید

اطلاعات بیشتر
صدای زیبای پیانواز دهه ۱۹۳۰ تا کنون، کار هنرمندان صداساز بخش مهمی از حاشیه صوتی تمام فیلمها را تشکیل داده است. این افراد با به وجود آوردن تمام زیر و بمهای صوتی حرکات یک بازیگر، از صدای پارچه البسه او تا صدای قدمهای وی بر روی انواع کفپوش، موفق شده اند فیلمها را تا حد امکان به واقعیت شبیه ساخته و حتی آنها را از وقایع موجود در دنیای واقعی، بسیار موثرتر از کار درآورند.

در کل کار صداسازان، یکی از مراحل پس از تولید و استودیویی برای ایجاد جلوه های صوتی برای فیلم، آثار تلویزیونی و تولیدات رادیویی است.

آنها با استفاده از انواع کفش و وسایلی چون سپر و گلگیر خودرو، بشقاب، لیوان، صندلی و در یک کلام هر وسیله ای که بتوان در خرده ریزها و در کنار خیابان پیدا کرد، تمام صداهای موجود در یک محصول را ایجاد کرده و گاهی برای افزایش حس دراماتیک، این اصوات را تقویت کرده و چاشنیهایی به آن می افزایند.

تقریبا تمام فیلمها و تولیدات تلویزیونی که تا کنون دیده اید دارای یک نوار جلوه های صوتی یا فولی (Foley track) هستند.
ممکن است بپرسید که مگر صدا هنگام فیلمبرداری ضبط نمیشود؟
پاسخ مثبت است، اما برای حضور جلوه های صوتی، که بخش پیچیده ای از تولید فیلم هستند، دلایل محکمی وجود دارد.

در صحنه فیلم برداری، هیچ چیز واقعی نیست، شمشیرها از پلاستیک هستند و کفپوش مرمر از تخته سه لای رنگ شده ایجاد شده. صداساز، در چنین صحنه هایی از اصوات واقعی یا صداهای تقویت شده استفاده میکند، در نتیجه شمشیرهای پلاستیکی صدای زنگ فلزی داشته و قدمهای بازیگر بر روی زمین، طنین سنگ مرمر را ایجاد میکند.

در طی فیلمبرداری، صدابردار سر صحنه کوشش میکند که تنها گفتگوها را ضبط کند. میکروفونهایی که ماهرانه در صحنه جاسازی شده اند، بدون ضبط سرو صداهای صحنه و گروه فیلمبرداری،حتی آهسته ترین زمزمه های بازیگران را دریافت میکنند. نوار صوتی فولی، جای خالی سر و صداهای طبیعی را پر میکند و فضای فیلم را بیش از پیش به واقعیت نزدیک میکند.

اما دنیای ما با وجود انواع وسایل نقلیه زمینی و هوایی و سر و صداهای مختلف زندگی روزمره، بسیار پر هیاهوست و با وجود کوشش فراوان صدابرداران، بسیاری از اوقات اصوات و ههمه ناخواسته موجود در فضای فیلمبرداری، گفتگوهای بازیگران را تحت الشعاع قرار میدهد. این جملات باید بعدا در استودیو ضبط صدا بازگو شوند. بازیگران گاهی مجبور میشوند کل یک صحنه را مجددا صدا گذاری کنند یا گاهی تنها یک کلمه را بازگویی نمایند.
این روند لوپ کردن یا تعویض ماشینی دیالوگ (Automated Dialogue Replacement (ADR)) نامیده میشود. سپس تدوینگر صدا نوار صدای سر صحنه یا صدای زنده را با نوار ADR در یک نوار واحد تدوین میکند.

توجه کنید که نوار ADR، یک محصول استودیویی و فاقد اصوات صحنه است و هنگام ترکیب با صداهای سر صحنه نتیجه ای بسیار غیر طبیعی خواهد داشت. صدای پا و صدای هر حرکت دیگری که در صحنه میبینیم، حذف شده است. در اینجا جلوه های صوتی، فضای خالی موجود در دیالوگهای استودیویی را پر کرده، صداهای اضافه را با اصوات موثر جایگزین میکند و در جایی که صدای مورد نظر شنیده نمیشود، صدای مناسبی ساخته و قرار میدهد و در نهایت کل صحنه را طبیعی و یکنواخت جلوه میدهد.
 


ابزاری برای تولید صدای باز و بسته شدن در (( منظور دره اطاق یا خونست ))


وند خاص فیلمسازی نیز دلیل دیگری برای همسان نبودن کیفیت و یکنواختی صدای سر صحنه است. فیلمبرادری یک صحنه برای دستیابی به بهترین تصویر و بهترین اجرا، از زوایای مختلف و در طی برداشتهای متعدد که ممکن است روزها ادامه یابد، گرفته میشود. این تکه ها پس از تدوین، سیر روانی از تصاویر داستان را نماش میدهند، اما ممکن است صدای این تصاویر بالا و پایین، فاقد حس دراماتیک و مخدوش باشد. در اینجا هم، هنرند صداساز به کمک فیلمساز آمده و یک صدای زمینه واحد برای کل صحنه ایجاد میکند.

و نکته دیگر اینکه، محصولات سینمایی و تلویزیونی در سراسر جهان به نمایش درمی آیند و به زبانهای متعدد ترجمه میشوند. هنگامی که بازیگران و متخصصان دوبله گفتگوهای فیلم را در استودیو بازگویی میکنند، برای ایجاد دوباره فضای فیلم، به نوار جلوه های صوتی نیاز داریم تا فضا خالی و غیر طبیعی نشود.

صداساز چه کارهایی را انجام نمیدهد:

ایجاد صداهایی مانند موتور ماشین، انفجار و اصوات مکانیکی و فنی دیگر که در استودیو امکان پذیر نیست-مانند منفجر شدن و فروریختن یک ساختمان یا راندن اتوموبیل- و همچنین صدای پرندگان، صداهای لیزری، پارس سگ و طوفان کار صداسازان یا فولی نیست.

این موارد در حیطه کار متخصص جلوه های ویژه صوتی است که با استفاده از نمونه صداهای آرشیو جلوه های ویژه صوتی و فناوری کامپیوتری، کار خود را انجام میدهد.هر صدایی از هلیکوپتر گرفته تا رعد و تندر میتواند در نوار جلوه های ویژه قرار گرفته و ترکیب شود.

با اینحال متخصصین جلوه های ویژه صوتی علی رغم توانایی بسیار در ساختن افکتهای دقیق و قابل تکرار، برای ایجاد صدایی مانند صدای راه رفتن دچار مشکل میشوند. زیرا هر صدای پایی متفاوت و منحصر به فرد است، سرعت گامها متفاوت بوده و حال و هوای آن نیز همیشه بسته به فضا و موقعیت فرق میکند. اما صداسازان میتوانند با در اختیار داشتن یک جفت کفش خوب و سالها تجربه، در همان برداشت اول راه رفتن بازیگر را به خوبی تقلید کرده و صدایی کاملا طبیعی به دست بیاورند.
در حقیقت یکی از مختصات صداسازی این است که بیننده نباید متوجه ساختگی بودن آن بشود.

یک مثال

فرض کنید در یک صحنه، بازیگر باید اسلحه خود را بردارد، به سمت موتور سیکلت خود رفته، آنرا روشن کند و برود.

صداساز باید صدای کت چرمی و شلوار جین بازیگر و قدمهای او را با چکمه های سنگین گاوچرانی در حین حرکت او بازسازی کرده و صدای برداشته شدن اسلحه و دست به دست شدن آن، گرفتن دسته موتور سیکلت و حرکت آن و شاید صدای کلید، هنگامی که او مشغول روشن کردن موتور میشود را نیز تولید کند.

متخصص جلوه های ویژه صوتی، صدای غرش موتور در هنگام روشن شدن و به حرکت درآمدن، کشش لاستیک چرخ و صداهای محیطی مانند باد، پرندگان و… را تولید میکند.

در استودیوی ADR، بازیگر جمله خود را ضبط میکند: “برمیگردم…” (I’ll be back… ). این جمله در هنگام فیلمبرداری، در میان سر و صدای موتور محو شده است و باید جایگزین شود. سپس تدوینگر دیالوگ جمله را در جای خودش قرار میدهد.

هنگامی که تمام این اصوات با یکدیگر و در ای صحیح خود پخش میشوند، مجموعه کامل و بی نقصی در مقابل تماشاگر قرار میگیرد که او میتواند هر لحظه آن را باور کند.

 

منبع: آباده موزیک

محصولات جديد

 • باندل پلاگین های قدرتمند افکت گیتار از کمپانی Mercuriall

  باندل پلاگین های قدرتمند افکت گیتار از کمپانی Mercuriall

  10,000 تومان

  مجموعه سه پلاگین پروفشنال امپ گیتار افکت کمپانی Mercuriall با شبیه سازی مدلهای سخت افزاری قدرتمند نظیر :پری امپ Triaxis از برند MESA Boogie, پری امپ تیوب Marshall, گیتار پری امپ ENGL E530 با قابلیت شبیه سازی کابین و سه پوزیشن میکروفن و پدال مخصوص
 • وی اس تی ویولن با صدای کاملا کلاسیک Embertone joshua bell violin

  وی اس تی ویولن با صدای کاملا کلاسیک Embertone joshua bell violin

  20,000 تومان

  یکی از بهترین محصولات ارائه شده برای ساز محبوب ویولن لایبری فوق العادع ارزشمند ویولن با همکاری نوازنده افسانه ای ویولن جاشوا بل با صدای ویولن با ارزش و دست ساز استرادی واریوس (که توسط استرادی واری و فرزندان او ساخته شده)
 • وی اس تی وکال اینسترومنت Heavyocity Vocalise 2

  وی اس تی وکال اینسترومنت Heavyocity Vocalise 2

  10,000 تومان

  مجموعه ای هیجان انگیز با همکارای خوانندگانی با کلاس جهانی دارای محتویات خیره کننده و الهام بخش از آواز خالص مناسب برای آهنگسازان و تولیدکنندگان موسیقی در تمامی ژانرها شامل 700 منبع وکال پدها ,کلمات از پیش خوانده شده و مجموعه ای از وکال به شکل ریتمیک
 • وی اس تی ریتمیک گیتار الکتریک Native Instruments Session Guitarist Electric Sunburst

  وی اس تی ریتمیک گیتار الکتریک Native Instruments Session Guitarist Electric Sunburst

  20,000 تومان

  لایبری ریتمیک گیتار الکتریک مناسب برای تنظیم ملودی های مدرن شامل انواع ریف های , سولو ریتم و مضرب سمپل گیری شده از گیتار الکتریک واقعی با پریست های زیاد در انواع سبکها مانند : پاپ , آر اند بی , راک , الکترو , .....
 • وی اس تی گیتار آکوستیک با سیم های استیل Orange Tree Samples Evolution Songwriter

  وی اس تی گیتار آکوستیک با سیم های استیل Orange Tree Samples Evolution Songwriter

  20,000 تومان

  لایبری خوش صدا و خوش آهنگ سمپل گیری شده از گیتار مشهور گیبسون مدل J-45 یک گیتار آکوستیک با سیم های استیل صدایی که در بسیاری از آهنگ های انگلیسی زبان شنیده میشود صدایی خوش رنگ مناسب اکثر استایل ها دارای پترن ادیتور خاص برای استروم نوازی ( مضرابی )
 • وی اس تی بیت باکس Spitfire Audio PP0014 THePETEBOX

  وی اس تی بیت باکس Spitfire Audio PP0014 THePETEBOX

  10,000 تومان

  لایبری بیت باکس ( صدای درام با دهان انسان ) با صدایی فوق العاده با کیفیت و پروسس شده به دو شکل کیت و لوپ این محصول قدرتمند درام کیت قدرتمند بیت باکسینگ رو با تک تک اجزاء درام ( کیک , اسنر , سنج و ... ) را در کنار سایر موارد مانند : FX , موزیک , سینت
 • جلوه صوتی سوراند Blastwave Imaging Elements Library 5.1

  جلوه صوتی سوراند Blastwave Imaging Elements Library 5.1

  10,000 تومان

  محصولی قدرتمند از انواع جلوه صوتی به دو شکل سوراند 5 به 1 و استریو با کیفیت 24 بیت و 96 کیلوهرتز شامل انواع صداها مانند : عناصر تولید , لو فرکانس افکت , عناصر موزیکال , وزوز , ترکیب و کالکشن و...
 • جلوه صوتی سینماتیک Blastwave FX Buzzsaw 2

  جلوه صوتی سینماتیک Blastwave FX Buzzsaw 2

  5,000 تومان

  به دنبال جلوه های صوتی تحریف شده و به طور کامل تند و زننده مناسب برای صدا گذاری فیلم , سریال , گیم , انیمیشن , تریلر و تیزر تبلیغاتی و حتی جلوه صوتی برای استفاده در پروژه های موسیقی خود هستید Buzzsaw 2 محصولی متفاوت و گران قیمت از انواع صداهای ساند
 • وی اس تی ریتمیک سازهای کوبه ای حماسی Heavyocity Media Ensemble Woods Collection

  وی اس تی ریتمیک سازهای کوبه ای حماسی Heavyocity Media Ensemble Woods Collection

  10,000 تومان

  لایبری بشدت جذاب و با صدایهایی منحصربفرد شامل انواع ریتم و لوپ سازهای کوبه ای حماسی و اکتیو با قابلیت سینک شدن تمپو با کیفیت صدایی فوق العاده بالا و کالکشن کیت که امکان ساخت ریتم مورد نظر را طبق سلایق شما میدهد
 • محصولات تصادفي

  درباره ما

  فروشگاه ما ارائه دهنده وی اس تی VST و خرید و فروش انواع بیت مانند بیت رپ و نرم افزار ساخت موزیک می باشد. جهت رسیدن به محصولات مد نظر خود می توانید در بخش جستجوی وب سایت به دنبال کالای خود بگردید

  تماس با ما

  09354096206

  info.4uvst@gmail.com

  آخرین اخبار